Wieloplanszowe czy plakatowe kalendarze?

Kalendarze plakatowe kontra kalendarze wieloplanszowe

wizerunek marki

Sprawdzone kalendarze reklamowe ścienne należą do najstarszej formy kalendarium. Zdobią one nasze ściany od lat, a na ich przestrzeni możemy zaobserwować ich ewolucję. Z każdą edycją kalendarze planszowe plakatowe są inne i bardziej charakterystyczne. Co więc charakteryzuje a co różni te typy kalendarzy ściennych? – Odpowiedź może wcale nie być oczywista.


Kalendarz wieloplanszowy posiada elegancki i prestiżowy wygląd, zapewniając jednocześnie indywidualny projekt. Przejrzyste kalendarium oraz funkcjonalność, poprzez połączenie informacji z reklamą, wyposaża firmy w skuteczne narządzie marketingowe. Jako elegancki upominek umożliwia równoczesne, oryginalne zaprezentowanie firmy. Na kilkunastu stronach możemy ująć różne wizerunki firmy lub jej produktów, tym samym co miesiąc gwarantując jego odbiorcą nowe doświadczenia wzrokowe. Kalendarze plakatowe dzięki dużej powierzchni reklamowej dają pole do popisu różnorodnym kreacjom graficznym. Kalendarz plakatowy otwiera projektowe perspektywy, jakie w przypadku innych form kalendarzy są niemożliwe. Czytelne kalendarium, bardziej rozbudowana, atrakcyjna promocja i forma plakatu – łącznie – funkcjonalny kalendarz w rodzaju ozdoby ściany.

Kalendarze planszowe - doświadczenie poprzez ewolucje…

Kalendarze reklamowe planszowe trójdzielne stworzone są dla wyeksponowania zaprojektowanego logo dla firm, pragnących się wyróżniać. Indywidualne podejście do tematyki przy tworzeniu przestrzeni graficznej kalendarza, zapewnia niespotykany projekt przyciągający uwagę, wyróżniający się i zapadający w pamięci klientów. Firmy budujące własna tożsamość i świadomość klientów powinny korzystać ze sprawdzonych i skutecznych narzędzi marketingowych – ścienne kalendarze planszowe (wieloplanszowe) poprzez zdobyte liczne doświadczenia może poszczycić się nie jednym sukcesem marketingowym, ale także licznymi zadowolonymi firmami, które go wybrały. Z kolei kalendarze plakatowe dają pewność realizacji perfekcyjnego reprezentanta firmy – gdzie nie można osobiście zaprezentować firmy czy produktów – wyślij kalendarz plakatowy, z godnością zastąpi nie jedną reklamę czy przedstawiciela handlowego. Łączy w sobie kilka niezastąpionych funkcji – informacyjną, reklamową i dodatkowo może być praktycznym upominkiem. Maksymalnie duża powierzchnia kalendarza plakatowego zapewnia także punkt zawieszenia wzroku odbiorców.

Kalendarze plakatowe dojrzalsze z wiekiem…

Każda forma reklamy z czasem staje się opatrzona i mniej indywidualna. Firmy chcąc zapobiec ich powielaniu, szukają nowych zastosowań i rozwiązań.Profesjonalna identyfikacja wizualna wraz z wizerunkiem to element projektowania kalendarzy. Kalendarze ścienne planszowe, plakatowe umożliwiają zaprzestanie tych poszukiwań, łącząc w sobie sprawdzone i skuteczne narzędzia reklamowe, dają możliwość zastosowań nowoczesnych technik. Wybór pomiędzy kalendarzem plakatowym a planszowym (wieloplanszowym) leży po stronie firm, które zaufały ich skuteczności, niewątpliwie znaczący jest tutaj ich wizerunek i funkcjonalność. Prestiż, renoma i chęć wyróżnienia się firmy, również nie jest bez znaczenia – jednakże ostateczny typ kalendarza reklamowego reprezentującego daną markę pozostaje w rekach licznych działów marketingu.

Czy wiesz, że...
Wielu myślało, że kalendarze wiszące na ścianach wielu biur pójdą do lamusa. To się jednak nie stało, mało tego, odnotowuje się wciąż rozsnącą popularność tej formy reklamy. Szczególnie wyróżniający się modele to firmowe kalendarze trójdzielne, ale i po podręczne kalendarze książkowe sięga wielu zadowolonych użytkowników.
Projektowanie, ręka trzymająca ołówek, rysowanie żarówki